Меню Закрити

Штрафи, контролери та відсутність готівки: тролейбуси у Хмельницькому запрацюють по-новому

«Електротранс» відмовляється від готівки та кондукторів.

На «зайців» чекають штрафи.

Які ще будуть зміни?

1 липня набудуть чинності нові правила користування тролейбусами у Хмельницькому. Основні зміни стосуватимуться оплати проїзду та контролю за цим. Все це пояснили під час пресконференції у міській раді сьогодні, 10 червня. Розповідаємо про зміни докладніше.

Головна новація — проїхатися тролейбусом можна буде лише з проїзною карткою, разовим квитком з QR-кодом, разовим квитком у «Приват24» або місячним проїзним квитком. Кондукторів не буде, а водії готівку не прийматимуть. Натомість значно активніше працюватимуть контролери.

Кожен пасажир буде зобов’язаний валідувати проїзну картку чи разовий квиток або мати при собі місячний проїзний чи разовий квиток у «Приват24». Інакше він отримає штраф у розмірі 20-кратної вартості проїзду — 120 гривень. Це передбачено статтею 135 КУпАП. Постанову про накладення штрафу складатимуть контролери.

Після складення постанови пасажир зможе залишити тролейбус. Якщо ж він захоче їхати далі, то повинен буде оплатити проїзд, але за значно більшою вартістю — ті ж 120 гривень. Про це розповів директор «Електротрансу» Сергій Бобух. Таким чином одна поїздка «зайцем» може обійтися у 240 гривень. Це стосуватиметься в тому числі й пільговиків, які не прикладатимуть свої картки або взагалі їх не матимуть. Оплатити штраф можна буде контролеру на місці.

Контролери будуть перевіряти, чи провалідовані разові квитки й проїзні картки, з допомогою спеціального термінала. До слова, хмельничани вже звертали увагу, а чиновники це визнавали, що при прикладанні картки гроші за проїзд списуються двічі. За словами Сергія Бобуха, це вже виправили. Тепер картку можна валідувати не частіше одного разу на 15 секунд.

Крім того, з однієї картки тепер можна заплатити за себе та довільну кількість інших пасажирів. Під час перевірки контролери будуть бачити, коли й скільки разів валідували картку. Всі валідатори перед рейсом перевірятимуть на справність.

У разі відсутності зв’язку під час рейсу валідації все одно будуть зберігатися для подальшої синхронізації з системою. У разі виходу з ладу обох валідаторів під час рейсу пасажири зможуть їхати безкоштовно до кінцевої. Це вважатиметься простоєм, за який платитиме оператор системи — ТОВ «Фінансова компанія „Герц“».

У разі відмови безквиткового пасажира надати інформацію про себе для складання постанови контролери матимуть право викликати поліцію. Якщо вони це зроблять, то пасажир разом з ними повинен буде вийти на наступній зупинці та чекати на правоохоронців. Втім, контролери не матимуть права затримувати пасажира, і таким чином він зможе уникнути відповідальності. Як розповів виконувач обов’язки начальника управління транспорту Сергій Шепурев, до таких ситуацій намагатимуться не доводити, проводячи роз’яснювальну роботу.

— Ми будемо намагатися максимально уникати таких подій роз’ясненням для людей, доведенням інформації до людей, тому що випадки можуть бути різні. Ми очікуємо, що будуть різні випадки, супротив щодо сплати штрафу, щодо відмови від валідації, — зазначив Сергій Шепурев.

Як розповів Сергій Бобух, зараз в «Електротрансі» працюють 60 контролерів. За необхідності цю кількість будуть зменшувати або збільшувати. До слова, контролери матимуть право знімати фото та відео під час проведення контролю.

Зміни стосуватимуться також «Електронного квитка». Від 1 липня проїзні картки коштуватимуть дорожче — 60 гривень замість 40. Сергій Шепурев розповів, що таке рішення прийняте «Герцом», і від 1 липня міськрада не матиме можливості на це впливати.

Місячні проїзні квитки поки що будуть збережені у теперішньому вигляді. Як їх будуть продавати, Сергій Бобух поки не знає. Проте пообіцяв, що питання опрацюють та повідомлять про це пізніше.

Як розповів Сергій Шепурев, у Хмельницькій ОТГ видали понад 50 тисяч проїзних карток для пільговиків. Крім того, платних карток продали понад 4 тисячі. Валідатори мають з’явитися і в приватному транспорті, проте точних термінів чиновники не називають. Як розповів Сергій Шепурев, зараз компанія «Герц» готує договори, які будуть укладені з приватними перевізниками.

Посилання на джерело: https://vsim.ua/DTP/shtrafi-kontroleri-ta-vidsutnist-gotivki-troleybusi-u-hmelnitskomu-zap-11298018.html