Меню Закрити

Засідання виконавчого комітету: нові тарифи на проїзд у громадському транспорті та вивезення сміття

На черговому засіданні виконавчого комітету, яке відбулось під головуванням заступника міського голови Михайла Кривака, розглянуто близько 60 питань порядку денного.

Члени виконкому підтримали низку рішень, що стосуються квартирного обліку та розподілу житлової площі. Зокрема, відповідно до рішення виконавчого комітету, буде надано житло одному працівнику КП «Хмельницькводоканал». Також прийнято на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, з них 5 учасників бойових дій та 3 особи з інвалідністю.

Одноголосно підтримали рішення про організацію та проведення літнього оздоровлення та відпочинку дітей Хмельницької міської територіальної громади у 2021 році в умовах карантину. Затверджено мережу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку дітей, які працюватимуть цього літа. Зокрема, до неї увійшли Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Чайка» Хмельницької міської ради (село Головчинці), Рекреаційний центр «Берег надії», табір з денним перебуванням «Прибузька республіка», наметове містечко «Мандрівник» і табори з денним перебуванням, мовні табори та табори дитячо-юнацьких спортивних шкіл управління молоді та спорту з денним перебуванням. Також затверджено відповідні заходи щодо організації та проведення літнього оздоровлення та відпочинку школярів, якими передбачено здійснити своєчасну підготовку цих закладів до початку оздоровчої кампанії «Літо 2021» та створити умови для їх належного функціонування з дотриманням санітарних норм та рекомендацій, передбачених Головним санітарним лікарем України (1 дитина на 5 квадратних метрів), забезпечити проведення для дітей різноманітних заходів тощо. Як зазначила Надія Балабуст, директор Департаменту освіти та науки міської ради, цьогоріч табір «Чайка» працюватиме у три зміни. За одну зміну зможуть оздоровитися 195 дітей, загалом – 585, у тому числі 350 дітей пільгових категорій.

Рішенням виконавчого комітету затверджено нові тарифи на транспортні послуги з перевезення пасажирів у громадському транспорті загального користування, який здійснює пасажирські перевезення (при готівковому розрахунку та для власників електронного квитка):

на маршрутах електричного транспорту: при готівковому розрахунку – 6 грн. за одну поїздку; для власників електронного квитка – 5 грн. за одну поїздку.

на автобусних маршрутах загального користування: при готівковому розрахунку – 8 грн. за одну поїздку.

Встановлено і вартість місячних та квартальних проїзних квитків у міському пасажирському транспорті загального користування, який належить до комунальної власності і здійснює пасажирські перевезення на маршрутах електричного транспорту (тролейбус – 215 грн; тролейбус (учнівський) – 85 грн, студентський – 110 грн; для організацій – 300 грн (місячний), 870 грн (квартальний).

Рішення почне діяти з 1 червня 2021 року.

Також встановлено Хмельницькому КП «Спецкомунтранс» тарифи на послуги з поводження з побутовими відходами. За словами директора підприємства Олександра Зіміна, в середньому тариф на вивезення сміття зросте на 8 грн і становитиме від 23 до 32 грн, в залежності від категорії мешканців та місця їх проживання. Рішення набуде чинності в середині червня цього року.

Виконавчий комітет вирішив внести пропозиції на розгляд сесії міської ради щодо здійснення місцевого запозичення до бюджету Хмельницької міської територіальної громади в 2021 році шляхом залучення кредиту (60 млн грн, Укргазбанк, терміном до 5 років), який буде спрямовано на фінансування інвестиційного проєкту «Будівництво навчально-виховного комплексу на вул. Залізняка, 32 у м. Хмельницькому».

Також на розгляд сесії міської ради буде подано звіт про виконання бюджету Хмельницької міської територіальної громади за 1-й квартал 2021 року та пропозиції про внесення змін до бюджету Хмельницької міської територіальної громади на поточний рік.

З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в міській територіальній громаді, збільшення надходження коштів до бюджету, на основі добровільного виконання платниками своїх податкових зобов’язань, запобігання правопорушень у сфері оподаткування виконавчий комітет погодив і запропонував внести на розгляд сесії міської ради пропозицію про затвердження Комплексної програми мобілізації зусиль Хмельницької міської ради, Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області по забезпеченню надходжень до бюджету Хмельницької міської територіальної громади на 2021-2023 роки. Програма являє собою комплекс заходів, які сприятимуть розвитку економіки міської територіальної громади, створенню сприятливих умов для розвитку підприємництва, збільшенню випуску якісних конкурентоздатних товарів, зведенню до мінімуму негативного впливу на економіку міської територіальної громади тіньового бізнесу тощо.

Виконавчий комітет також проголосував за проект рішення щодо розгляду на сесії міської ради пропозиції про затвердження Положення про персональні премії міського голови кращим медичним працівникам галузі охорони здоров’я Хмельницької міської територіальної громади. Положення передбачає відзначення кращих медичних працівників один раз на рік у рамках святкування Дня міста Хмельницького. Передбачається щороку присуджувати загалом до двадцяти Премій з двох номінацій: «Найкращий лікар» і «Найкращий медичний працівник» (акушер, фельдшер, медична сестра, санітар).

Іншим рішенням, яке також буде розглянуто депутатами міської ради на черговій сесії, запропоновано підвищити розмір грошової винагороди (з 2000 грн до 5000 грн) міських премій імені М. Орловського та ім. Б. Хмельницького.

Також члени виконкому проголосували за проект рішення про демонтаж незаконних тимчасових споруд, розміщених на вулицях міста, призначили тимчасових автомобільних перевізників на автобусних маршрутах загального користування №№3, 15, 17, 20, 28, 32.