Меню Закрити

Як змінювалася тролейбусна мережа Хмельницького протягом 50 років

Перші тролейбуси виїхали на вулиці міста у грудні 1970 року. До послуг хмельничан був порівняно невеликий маршрут від «Катіону» до залізничного вокзалу. Xмельницький тролейбус — мережа громадського транспорту, яка в докарантинний період перевозила близько 30 мільйонів пасажирів на рік. В часи пандемії його значення аж ніяк не зменшилося, адже кожен транспортний засіб може перевозити до 40 пасажирів залежно від моделі, тим часом як маршрутки — до 20. Проєкт першої черги хмельницького тролейбуса розробили 1962 року. Будівництво завершили 1970 року, а запуск відбувся у грудні того ж року. З часом тролейбусних ліній на вулицях міста ставало все більше. Востаннє рух контактною мережею запускали у червні 2006 року. 2020 року з’явилися маршрути №4 та №4А, але для них не прокладали нової контактної мережі. Тролейбуси їздять з використанням тяги наявних ліній або бортових акумуляторів. Як вже було зазначено, вперше рух контактною мережею в Хмельницькому був запущений у грудні 1970 року. Вже тоді, понад 50 років тому, можна було проїхатися від «Катіону» до залізничного вокзалу через Тернопільську, Кам’янецьку та Проскурівську — через сучасну «стометрівку». Рух окремими вулицями запускали у різний час залежно від напрямку. На Зарічанській контактну мережу проклали у грудні 1976 року від Бандери до Старокостянтинівського шосе, а також у червні 2006 року в зворотному напрямку. Крім того, у лютому 1977 року був запущений рух від Сілістри до Зарічанської через Бандери. Запуск руху у зворотному напрямку відбувся у листопаді 1996 року. У листопаді 1988 року був запущений рух на Героїв Майдану від Кам’янецької до Свободи. Тоді ж був припинений рух на Проскурівській від Кам’янецької до Свободи.
Також ми проаналізували хронологію розвитку контактної мережі, співставивши її з головами виконавчого комітету міської ради (за радянських часів) та міськими головами Хмельницького. найбільше контактна мережа розвивалася за Костянтина Карлова (голова виконкому в 1961-1973 роках) та Михайла Чекмана (міський голова у 1990-2002 роках).
Найуспішнішими для хмельницького тролейбуса були 1970-ті та 1990-ті роки.
Посилання на джерело: https://vsim.ua/DTP/yak-zminyuvalasya-troleybusna-merezha-hmelnitskogo-protyagom-50-rokiv–11272984.html