Меню Закрити

У Хмельницькому можуть обмежить пільговий проїзд

  • Дехто з власників проїзних карток користується ними по 190 разів на місяць.
  • Кількість безоплатних поїздок за пільговими квитками можуть обмежити.

Для хмельницьких пільговиків можуть обмежити право безоплатного користування громадським транспортом. Про це у міськраді неодноразово говорили й раніше, проте зараз слова чиновників спираються на кількісні показники.

Заступник міського голови Хмельницького Микола Ваврищук розповів журналістам vsim.ua, що окремі пільгові квитки їхні власники валідують до 190 разів на місяць. Це понад 6 разів щодня, якщо враховувати вихідні. Зважаючи на це, для пільговиків можуть обмежити кількість пільгових поїздок. Втім, у найближчому майбутньому такі нововведення не плануються.

— Наш аналіз показав, що деякі картки використовували 180-190 разів в місяць. Їх небагато, але все ж таки вони були. Тому далі будемо моніторити ситуацію і в міру того аналізу будемо приймати рішення, але поки що таких рішень не приймалося і не планується найближчим часом приймати. Нам потрібно помоніторити ситуацію, де ті картки беруться, хто їх і як використовує. Тому поки що рано про це говорити, — розповів Микола Ваврищук у коментарі журналістам vsim.ua.

Нагадаємо, що з початком карантину в березні минулого року кількість пасажирів у громадському транспорті обмежили. Спершу ліміт складав 10 осіб, пізніше — 50% кількості сидячих місць. Хмельничани, які користувалися громадським транспортом, зіткнулися з проблемою — вони не могли скористатися ним через пільговиків. Наслідок — численні звернення до міськради, а потім — повне скасування пільгового проїзду.

Пізніше його повернули, але проблема нікуди не ділася. Через це пільговий проїзд скасовували у ранкові та вечірні години, а згодом запроваджували окремі рейси для «платних» пасажирів. Станом на сьогодні, 26 квітня, пільговим проїздом можна скористатися у період від 10:00 до 16:00 в робочі дні та в будь-який час доби у вихідні.

Додамо також, що перевізники за обслуговування пільговиків отримують компенсацію з міського бюджету. На 2021 рік передбачена сума у розмірі 86 192 240 гривень, в тому числі:

  • компенсація за перевезення електротранспортом — 74 942 240
  • компенсація за перевезення автотранспортом — 11 250 000

Посилання на джерело: https://vsim.ua/Groshi/u-hmelnitskomu-mozhut-obmezhit-pilgoviy-proyizd-11261888.html