Меню Закрити

Ми перевірили: як оплатити проїзд «Електронним квитком»

Картки можна придбати у 30 точках продажу. Їхня вартість — 40 гривень, з яких 10 вже є на балансі. Наразі є два сервіси, з допомогою яких можна поповнити картку.

У тролейбусах Хмельницького вже працює система безготівкової оплати проїзду «Електронний квиток». Містяни можуть придбати транспортну картку, поповнювати її та сплачувати нею за проїзд. Офіційно про запуск системи для «платних» пасажирів не повідомляли, проте фактично вона вже працює. Розповідаємо, де придбати картку та як нею користуватися.
Перелік місць продажу опублікований на порталі «MyCity» в окремому розділі. Їх налічується 30 у всіх мікрорайонах, де є тролейбусна мережа:

зупинка «Вулиця Кармелюка»

зупинка «Вулиця Довженка» (кінцева)

зупинка «Вулиця Гальчевського»

зупинка «Міська лікарня» (до центру міста)

зупинка «Костел» (проспект Миру)

зупинка «Гречани» (кінцева зупинка тролейбуса в місто)

зупинка «Педагогічна академія»

зупинка «Алмаз»

зупинка «Філармонія»

зупинка «Заготзерно»

вул. Чорновола, 7

вул. Героїв Майдану, 54

вул. Проскурівського підпілля, 46

вул. Проскурівська, 109

проспект Миру, 109А

на розі проспекту Миру та вул. Панаса Мирного

вул. Соборна, 43 (біля магазину)

вул. Кам’янецька, зупинка «ДОСААФ»

вул. Проскурівська, 16 («Променад Олександрівський»)

на розі вулиць Грушевського та Проскурівської

майдан Незалежності

вул. Кам’янецька, «Філармонія»

вул. Гарнізонна, біля магазину

на розі вулиць Вайсера та Соборної

вул. Кам’янецька, «Либідь Плаза»

проспект Миру, біля магазину «Вінницький»

вул. Шевченка, 99 (зупинка «Автовокзал № 2»)

вул. Курчатова, 1 (зупинка «Олімпійська»)

вул. Подільська, біля поліклініки № 1

вул. Пілотська, біля обласної лікарні

Місця продажу мають бути позначені спеціальними плакатами. Однак, за спостереженнями журналістів vsim.ua, такі позначки поки є не на всіх точках.

Проїзна картка коштує 40 гривень, при чому 10 гривень вже є на рахунку в момент придбання. Таким чином можна здійснити дві поїздки на тролейбусі відразу після купівлі.
Як зазначав заступник міського голови Микола Ваврищук, для хмельничан хочуть підготувати декілька варіантів поповнення, серед яких і готівкові. Наразі поповнити картку можна двома способами: через сайт «MyCity» через сайт компанії «Герц» В обох випадках потрібно зареєструватися та ввести дані банківської картки.
Микола Ваврищук говорив, що також планується запуск окремого мобільного додатку для поповнення. Крім того, розробляються й готівкові варіанти — у кондуктора та у платіжних терміналах. Найімовірніше, це будуть термінали «ПриватБанку» та/або «iBox». Додамо також, що після остаточного запуску системи кондуктори працюватимуть у тролейбусах ще близько місяця. Після цього заплатити готівкою можна буде у водія, а перевірятимуть дотримання правил оплати проїзду контролери.

Щоб оплатити проїзду у тролейбусі, потрібно прикласти до валідатора картку, на балансі якої є щонайменше 3,5 гривні. Візуально це не відрізняється від валідації пільгової картки — відразу після прикладання на пристрої загоряється зелена смужка. Після цього з’являється напис на зеленому тлі «ПРОЇЗД ДОЗВОЛЕНО», а нижче — «СПЛАЧЕНО – 1».
Кондуктор тролейбуса, де ми випробовували картку, сказала, що квитки вона не поповнює. Крім того, вона просила показати, як відбувається оплата, оскільки досі цього не бачила.
Посилання: https://vsim.ua/DTP/mi-perevirili-yak-oplatiti-proyizd-elektronnim-kvitkom-11223847.html?utm_source=Viber&utm_medium=Social&utm_campaign=Vsim