Меню Закрити

Хмельницькі тролейбуси переходять на платні е-квитки. Коли і як це запрацює

До кінця лютого у комунальному громадському транспорті Хмельницького мають повністю запровадити перевезення пасажирів за електронними квитками. Зараз у обласному центрі відкрили 25 точок продажу е-квитків. Знаходяться вони на зупинках громадського транспорту.

Про це Cуспільному розповів заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

За його словами, пасажирів будуть «мотивувати» купувати електронні квитки, адже планують, що проїзд за ними буде дешевшим, аніж за одноразовим проїзним квитком.

Хмельничанка Вероніка Кучер вирішила придбати електронний квиток у магазинчику на одній із хмельницьких зупинок громадського транспорту.

«Можна тут придбати електронний квиток? – Так. Будь ласка. – Це я маю з ним заходити в тролейбус і одразу прикладати його до валідатора? – Так. Там є 10 гривень на рахунку. Електронний квиток коштує 40 гривень і там вже є 10 гривень на рахунку. Далі ви цю картку поповнюєте».

Продавчиня Марина Мігаль з магазину на зупинці говорить, що не всі, хто купує в неї наразі електронний квиток, розуміють, як ним користуватися.

«От зараз вже починають купувати електронні квитки. Ще не дуже часто, але за день я вже три штуки продала», – каже Марина Мігаль.

Для того, аби заплатити за проїзд у тролейбусі електронним квитком, Вероніка прикладає його до валідатора. Випробувавши нову послугу, дівчина ділиться враженнями.

«Дуже зручно. Так як не завжди носиш з собою готівку чи, до прикладу, не завжди у кондуктора є решта, то такий е-квиток – це вихід з ситуації. Я вирішила купити квиток для того, щоб просто зайти в тролейбус, «пікнути» і все», – каже хмельничанка.

Розраховуючись квитком у тролейбусі, з нього автоматично списуються кошти. Методи поповнення квитків поки ще доопрацьовують, пояснює заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук.

«Хочемо мати не менше чотирьох-п’яти методів поповнення. Тобто, щоб людина купила квиток і зручно, різними способами, могла його поповнити. Ми зараз розглядаємо різні варіанти. Однозначно, це буде сайт «MyCity», через сайт компаныъ «Герц», яка займається впровадженням е-квитка в Хмельницькому, через систему «Приват24» або іншу банківську систему. Також ми розглядаємо варіанти і платіжних терміналів, які знаходяться на зупинках і в торговельних центрах, а також, однозначно, мобільний додаток», – каже Микола Ваврищук.

Ті, хто не матимуть електронного квитка, зможуть купувати одноразовий проїзний документ у водія.

«Ми розглядаємо звичайний квиток як дійсно для одноразової поїздки. В більшості ми будемо переконувати хмельничан купувати все ж таки картки. Також плануємо зробити різницю в ціні проїзду для тих, хто користується карткою, і тих, хто їде у громадському транспорті за готівку. Якщо ти їдеш за готівку – ти платиш більше, якщо по е-квитку – менше», – додає посадовець.

Перевіряти, чи немає «зайців» у транспорті, відтепер будуть по іншому. На зміну кондукторам прийде контрольна служба, говорить Микола Ваврищук.

«Контрольна служба буде хаотично для пасажирів, але системно для комунального підприємства, заходити в тролейбуси і автобуси. Виявлятиме тих пасажирів, які не оплатили за проїзд, і змушуватиме їх оплатити або покинути транспортний засіб», – пояснює заступник міського голови.

Повністю запровадити перевезення пасажирів за електронними квитками планують з кінця лютого – на початку березня. Проїзд за електронними квитками для пільговиків наразі запустили майже на 100%. Наступним етапом буде впровадження е-квитків у приватному транспорті, каже Микола Ваврищук.

Посилання: https://suspilne.media/104223-hmelnicki-trolejbusi-perehodat-na-platni-e-kvitki-koli-i-ak-ce-zapracue/