Меню Закрити

Симчишин попросив уряд дозволити возити стоячих пасажирів у громадському транспорті

На думку міського голови, чинні обмеження спричиняють скупчення пасажирів на зупинках.

Це не сприяє протидії поширенню коронавірусу.

Такі ж звернення прийняли міські ради Тернополя та Івано-Франківська.

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин попросив уряд та МОЗ дати дозвіл на перевезення стоячих пасажирів у громадському транспорті. Про це він розповів під час онлайн-брифінгу сьогодні, 3 лютого. Прохання стосується лише великогабаритних та середньогабаритних транспортних засобів.

— Вчора я з листом за моїм підписом звернувся до Кабінету міністрів та МОЗ з тим, аби дозволити в комунальному транспорті, а також в приватному велико- та середньогабаритному, перевозити стоячих пасажирів залежно від габариту від 10 до 20 пасажирів додатково. Ми впевнені, що це абсолютно правильно зробити, тому що у вагоні метро люди їдуть під повну зав’язку, в потязі люди їдуть впродовж чотирьох-п’яти годин під повну зав’язку. Але в тролейбусі, який може перевозити 100-106 пасажирів, зараз забороняють перевозити +10-20 стоячих, особливо на тих задніх майданчиках, де це спокійно можна робити. Це стосується так само великогабаритних автобусів, — розповів міський голова.

Олександр Симчишин сказав, що раніше в годину-пік кожен тролейбус перевозив до 106 пасажирів. Тепер же він перевозить 30, таким чином близько 70 людей залишаються чекати на зупинках. Таким чином створюється скупчення, що не сприяє протидії COVID-19.

До карантину щодня на вулиці міста виїжджало 55-60 тролейбусів, тепер же виїжджає 80-85. Втім, ситуацію це суттєво не змінило, адже раніше тролейбуси могли перевозити до 6 тисяч пасажирів, зараз же — до 2,5 тисячі. Більше тролейбусів на маршрути випускати не можуть, але “Електротрансу” бракує 70 водіїв.

Аналогічні прохання до уряду направляли й в інших містах. Так, міська рада Тернополя прийняла відповідне звернення під час сесії 29 січня. Про це повідомило видання “20 хвилин”. Схоже звернення прийняли на сесії Івано-Франківської міської ради днем раніше, 28 січня.

Посилання: https://vsim.ua/DTP/simchishin-poprosiv-uryad-dozvoliti-voziti-stoyachih-pasazhiriv-u-grom-11217322.html