Меню Закрити

Як, коли та за скільки можна буде придбати «Електронний квиток» у Хмельницькому

У Хмельницькому готуються запускати систему «Електронний квиток» для всіх пасажирів. Невдовзі можна буде придбати проїзну картку, поповнити її та сплачувати нею за проїзд у тролейбусі. Про це журналістам vsim.ua розповів заступник міського голови Микола Ваврищук.

За попередньою інформацією, картка буде коштувати 40 гривень, при чому на рахунку вже буде 10 гривень. Поповнювати картку можна буде кількома способами, частина з яких наразі налагоджується: у кондуктора готівкою (до тих пір, поки кондуктори працюватимуть у тролейбусах) на сайті MyCity (цей спосіб вже доступний) у мобільному додатку MyCity (цей спосіб наразі на стадії розробки) з допомогою платіжних терміналів (цей спосіб наразі на стадії підготовки) Придбати проїзну картку можна буде у 25 місцях по всьому місту. Квитки вже надруковані та передані у точки продажу. За словами Миколи Ваврищука, адреси місць продажу оприлюднять щонайбільше за три тижні. Технічно система, й зокрема валідатори, готові до прийняття оплати. Єдиною причиною, чому квитки ще не продають, є недостатність способів поповнення. Як розповів Микола Ваврищук, їх має бути щонайменше три. — Я по ній (проїзній картці — прим. авт.) їздив, пробував минулий тиждень, я часто катаюсь на тролейбусах зараз, тому що дивлюся, як вони працюють загалом. І відповідно тестував, нормально все працює. Єдине, що ми не публікували точки продажу, оскільки я хочу, щоб коли людина вже купить ту картку, щоб вона мала кілька варіантів поповнення, — розповів Микола Ваврищук.

Після початку продажу квитків кондуктори в тролейбусах працюватимуть ще близько місяця. Окрім звичної функції, прийняття оплати проїзду, вони протягом цього часу матимуть також іншу — поповнення проїзних карток. Згодом в тролейбусах залишаться лише контролери. Заплатити за проїзд готівкою можна буде у водія. До слова, у перспективі при готівковій оплаті проїзд коштуватиме дорожче, аніж при оплаті проїзною карткою. Місячні проїзні квитки також будуть у вигляді проїзної картки, але матимуть інший колір.

— Встановлення валідаторів у автобусах приватних перевізників — це наступний етап після того, як ми впровадимо систему на комунальному транспорті. Ми вже з приватними перевізниками про це говоримо, вони знають про цю нашу вимогу і вони будуть напряму працювати, і це другий етап, це десь друга половина весни. Зараз наше основне завдання — для комунального транспорту забезпечити, запустити систему, бо процедура запуску теж трішки часу займає, і займає в першу чергу людські ресурси, далі буде у приватному, — сказав Микола Ваврищук.

https://vsim.ua/DTP/yak-koli-ta-za-skilki-mozhna-bude-pridbati-elektronniy-kvitok-u-hmelni-11216752.html?utm_source=Viber&utm_medium=Social&utm_campaign=Vsim