Меню Закрити

Підготовка до продажу e-квитків

Невдовзі у Хмельницькому мають з’явитися електронні квитки для проїзду в громадському транспорті. Їх можна буде придбати у торгових точках та використовувати для оплати проїзду. Втім, відомо про майбутні квитки ще не все. Зокрема, у міськраді поки не називають їхню вартість. Розповідаємо про це докладніше.

Картки для “платних” пасажирів: що відомо зараз У торгових точках Хмельницького мають з’явитися квитки у вигляді пластикових карток.  Хмельничани зможуть поповнювати їх на потрібну кількість поїздок. При вході потрібно буде прикладати картку до валідатора, в процесі чого система буде “списувати” одну поїздку. Розрахуватися також можна буде як і раніше . готівкою. Оплату прийматиме водій, але це коштуватиме дорожче, ніж платити з допомогою картки. Про це ми вже розповідали вам раніше. Де саме та за скільки можна буде придбати картку, точно поки не відомо. Однак кожна нова картка матиме певну кількість поїздок, а їхня вартість буде включена у ціну. Про це журналістам vsim.ua розповів виконуючий обов’язки начальника управління транспорту та зв.язку міськради Сергій Шепурев.

Місця продажу карток поки остаточно не визначені. За словами Сергія Шепурева, зараз тривають переговори з потенційними продавцями. Аби певна торгова точка мала можливість торгувати квитками, вона повинна укласти договір з управлінням транспорту. Цього тижня розпочнеться укладання таких договорів з магазинами, що розташовані на зупинках. Продаж карток розпочнеться тоді, коли буде остаточно визначено, де саме їх будуть продавати. Ані точних, ані приблизних термінів виконуючий обов’язки начальника управління транспорту не назвав. Поповнювати електронний квиток поїздками можна буде через електронний кабінет. Ще один варіант – термінали “iBox”. Зазначимо, що у Хмельницькому таких терміналів є 95. Вони є у всіх мікрорайонах міста, за виключенням Книжківців. Про це йдеться на сайті мережі. За словами Сергія Шепурева, опрацьовуються також інші варіанти поповнення карток.

Квитки для пільговиків: скільки видали та як часто ними користуються Для пільгових категорій пасажирів все працюватиме трохи інакше. Кожен із них має отримати спеціальну картку через управління праці та соціального захисту. Видають картку безкоштовно на підставі документу, що підтверджує право на пільговий проїзд. Отримати квиток можуть лише мешканці міста. При вході кожен “пільговий” пасажир має прикласти свою картку до валідатора. За словами директора КП “Електротранс” Віктора Паламарчука, валідатори вже встановлені у всіх тролейбусах та більшості автобусів підприємства. “Пільгові” пасажири, що отримали квиток, вже мають прикладати його до валідатора. Однак поки немає жодної відповідальності для пасажирів, які цього не роблять. Кондуктори лише закликають пільговиків валідувати свої картки. Проте згодом пасажирами, які не прикладатимуть свої квитки до валідатора, загрожуватиме штраф.

Віктор Паламарчук також розповів, що в місті зростає кількість пасажирів, які валідують свої картки. Коли систему тільки запустили в тестовому режимі, таких було 200-300 щодня. Зараз же фіксують близько 1 500 валідацій щодня. Переважно картки валідують до 15:00. Серед маршрутів лідерами за кількість валідацій є тролейбуси N7, 7А, 11, 11А, 12, 13, 15 та 15А. Станом на сьогодні, 7 вересня, хмельничанам видали 26 800 пільгових електронних квитків. Про це журналістам vsim.ua розповів начальник управління праці та соціального захисту населення міськради Словян Воронецький. Протягом минулого тижня карток видали 500.

Посилання на джерело: https://vsim.ua/DTP/u-hmelnitskomu-gotuyutsya-prodavati-elektronni-kvitki-scho-vidomo-11127816.html