Меню Закрити

Громадський транспорт без пільговиків хочуть запустити у Хмельницькому


Однією із проблем громадського транспорту в Хмельницькому зараз є надмірне користування ним пільговиками. У міськраді визнають, що чимало пасажирів пільгових категорій, особливо пенсіонери, без потреби користуються транспортом у години-пік. Саме тоді, коли багатьом хмельничанам потрібно їхати на роботу. Про це сьогодні, 8 липня, під час онлайн-брифінгу розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин. Про це ж саме раніше говорив заступник міського голови Андрій Бондаренко. Нагадаємо, що перебувати в транспортному засобі можна обмеженій кількості пасажирів, а саме такій, яка відповідає кількості сидячих місць. Міський голова розповів, яким у міськраді бачать вирішення цієї проблеми. Олександр Симчишин допускає, що в місті можуть запровадити спеціальні рейси громадського транспорту. Скористатися цими рейсами зможуть лише ті, хто сплачує за проїзд, а не користується правом пільгового проїзду.

Міський голова розповів, яким у міськраді бачать вирішення цієї проблеми. Олександр Симчишин допускає, що в місті можуть запровадити спеціальні рейси громадського транспорту. Скористатися цими рейсами зможуть лише ті, хто сплачує за проїзд, а не користується правом пільгового проїзду.

Ми хочемо спробувати запровадити кілька додаткових спецрейсів у години-пік. Попередньо це від 07:00 до 09:00 та від 17:00 до 19:00. І щоб ці рейси перевозили тільки платного пасажира, тобто щоб вони пільговиків не везли. Додаткові автобуси, додаткові тролейбуси саме для спецперевезень за тими ж маршрутами, але буде чітка ідентифікація «Спецперевезення» і тільки платний пасажир, для того, щоб довезти, власне, працюючих людей, — сказав міський голова. Кількість транспорту у звичайному режимі руху залишиться незмінною. Як і зараз, в ньому зможуть безкоштовно їздити пільговики, в тому числі в годину-пік. Спецрейсами в разі їхнього запровадження зможуть користуватися і пенсіонери, але вони будуть зобов’язані сплачувати за проїзд. Олександр Симчишин нагадав, що раніше пільговий проїзд у громадському транспорті Хмельницького був тимчасово скасований. Міський голова розповів, що таке рішення було сумнівним з точки зору законності. У міськраді це розуміли, але такий крок був вимушеним. Тепер таке рішення теж було би вдалим, але, за словами міського голови, «зараз ми цього робити не можемо, на жаль».